wtorek, 20 września 2011

Darmowa, usuwalna naklejka na laptopa

Kiedy kupujemy laptopa/netbooka (albo innego urządzenie przenośne) zazwyczaj jest zabezpieczony z wierzchu plastikową folią, którą łatwo odlepić, ale część ludzi woli ją zostawić w spokoju, bo jest przezroczysta i chroni przed zarysowaniami albo zabrudzeniami. Ja należę do tej właśnie "części", ale swoją nalepkę potraktowałam farbami akrylowymi (jakże są niezawodne w domowym gospodarstwie). Oto efekt:


 Otóż efekt okazał się tak praktyczny, że bohomazy, które miały być zastąpione naklejką ze sklepu, zostały do dziś na moim netbooku. Folia bardzo dobrze się trzyma i świetnie zabezpiecza komputer. Do tego jej usunięcie zajmie kilka sekund i nie pozostawi śladów. Poza tym wolę swoje ptaszki niż dostępne na rynku grafiki, które i tak musiałabym przycinać. Kiedyś pewnie jej żywotność się skończy, ale wtedy pożegnam ją z wielkim żalem.
Sposobów na pomalowanie jest mnóstwo - nie trzeba być artystą! Wystarczy prosty, minimalistyczny wzór z internetu, ulubiony cytat, odbicie rączek dzieci lub kilka serduszek, kropek, kresek albo kwadratów. Bądźcie kreatywni! :)